2015.01.24.szombat 11:00 – Nyíregyháza

Vasas Akadémia/A – Nyíregyházi Kosársuli/A 95 – 51 (25-12, 29-8, 19-13, 22-18)

Pontszerzők:
Vasas Akadémia/A: Varga Aliz 14, Gangl Kinga 2, Király Csenge 13, Dúl Panka 13, Schiroky Szonja 4, Mátyus Zoé 8, Sagát Dóra 19, Schieszl Julianna, Tóth Orsolya 7, Lovas Adél 7, Szabó Blanka 4, Szeles Petra 4

Nyíregyházi Kosársuli/A: Borza L. 6, Maklári P. 2, Cziránku B. 6, Erdei N. 4, Nagy E. 4, Mácsai R. 4, Simoncsik P. 8, Hidas R. 9, Bíró P. 5, Jakab L. 3

Szakvezetői értékelés:
- Lendületes játékkal, jó védekezéssel kezdtük a főtábla selejtezőt Nyíregyházán. Védekezésben és támadásban is remekül tudtunk gyakorolni. Az online statisztika jóvoltából nemcsak a pontszerzőket tudjuk megemlíteni. Lepattanó szerzésben Mátyus Zoé (6 védő, 3 támadó, összesen 9), Lovas Adél (2 védő, 6 támadó, összesen 8) és Dúl Panka (4 védő, 3 támadó, összesen 7) járt az élen, labdaszerzésben pedig Király Csenge (4) és Sagát Dorka (4). IBM pont szerzésben, a sok jó teljesítmény mellett, Sagát Dóra volt a listavezető 23 ponttal.

2015.01.24.szombat 17:00 – Nyíregyháza

BEAC Újbuda KA/A – Vasas Akadémia/A 48 – 84 (15-14, 8-25, 10-30, 15-15)

BEAC Újbuda KA/A: Molnár Zs. 4, Fenyősi F. 2, Kovács F. 13, Zana K. 11, Olasz Zs. 7, Freyer V. 6, Rózsavölgyi Sz. 3, Nagy H. 2

Vasas Akadémia/A: Varga Aliz 20, Gangl Kinga 2, Király Csenge 4, Dúl Panka 7, Schiroky Szonja 8, Mátyus Zoé 7, Sagát Dóra 6, Schieszl Julianna 4, Tóth Orsolya15, Lovas Adél 6, Szabó Blanka 2, Szeles Petra 3.

- Második mérkőzésünket is a délelőtti lendülettel kezdtük, de a 3. percben 0:8-nál megállt a gépezet. A beacos lányok jól küzdöttek, okosan játszottak, mi pedig támadásainknál egyéni akciókkal próbálkoztunk, majd az elhibázott helyzetek után, elfelejtettünk védekezni. Így a negyed végén 15:14-re vezetett ellenfelünk. A második negyedben Lovas Adél 6 lepattanójával, 4 szerzett labdájával és Schiroky Szonja 10 IBM pontjával megalapozta a csapat jó teljesítményét, Szabó Blanka pedig megbízható védekezésével hozzájárult a jó eredményhez. A második negyedet 8:25-re nyertük. A második félidőt egy 10:30-as harmadik negyeddel kezdtük, lényegesen feljavult csapatjátékkal, és jó egyéni teljesítményekkel. Lepattanó szerzésben Lovas Adél (8 védő, 3 támadó, összesen 11) és Varga Aliz (3 védő, 5 támadó, összesen 8) járt az élen. Labdaszerzésben Tóth Orsolya 7 szerzett labdával és 4 blokkolt dobással, valamint Király Csenge és Lovas Adél 4-4 szerzett labdával emelkedett ki. IBM pont szerzésben, a sok jó teljesítmény mellett, Varga Aliz 22 és Tóth Orsolya 21 ponttal volt a listavezető.

2015.01.25.vasárnap 11:15 – Nyíregyháza

Vasas Akadémia/A – Soproni Darazsak/A 113 – 76 (29-15, 22-16, 38-20, 24-25)

Vasas Akadémia/A: Varga Aliz 14, Gangl Kinga 9, Király Csenge 8, Dúl Panka 19, Schiroky Szonja 12, Mátyus Zoé 5, Sagát Dóra 6, Schieszl Julianna 1, Tóth Orsolya 13, Lovas Adél 10, Szabó Blanka 6, Szeles Petra 10

Soproni Darazsak/A: Orbán B. 10, Bokori D. 1, Varga S. 4, Horváth L.14, Novák B. 4, Gyöngyösi F. 2, Makk D. 20, Balogh J. 12, Farkas Cs. 3, Farkas L. 6

- Komolyan készültünk a mérkőzésre, mivel a soproni lányok legutóbb borsot törtek az orrunk alá. Ezúttal sokkal jobb mentalitással játszottunk. Keményen védekeztünk, és koncentráltan okosan játszottunk támadásban is. A két agresszívan védekező csapat játékának és a kicsit más felfogású bíráskodásnak köszönhetően rengeteg volt a büntető dobás (Vasas 21/35, Sopron 30/45), így a játékidő és az eredmény is rendhagyóan alakult. Nagyon hasznos mérkőzést játszottunk, és sokat tudtunk gyakorolni egymás ellen.
Néhány statisztikai adat a pontszerzőkön kívül. Lepattanó szerzésben ismét Lovas Adél volt a csapat legjobbja (4 védő, 2 támadó, összesen 6), de Dúl Panka, Schiroky Szonja és Tóth Orsolya 5-5 lepattanója is nagyon jó teljesítmény. Labda szerzésben Dúl Panka 12 szerzett labdája kimagasló, de Schiroky Szonja 6, Tóth Orsolya 5 labdája is remek teljesítmény. Ezen a mérkőzésen, a kiugróan sok, 26 asszisztból, Király Csenge és Sagát Dorka 5-5 gólpasszal vette ki a részét. Ma Gangl Kinga és Szeles Petra is remekül védekezett és a támadó játékban is bátran vállalkozott. A magas IBM pontok azt tükrözik, hogy nagyon sok jó teljesítmény volt ezen a mérkőzésen. A listavezető ma Dúl Panka volt 35 ponttal.
Gratulálok a csapatnak a jó mentalitáshoz és a jó teljesítményhez!