Vasas Akadémia/A – DVTK-ÉLKSK/A 83-54 (31-13, 10-9, 24-15, 18-17)

Pontszerzők:
Vasas Akadémia/A: Király Csenge 14, Dúl Panka 20, Gangl Kinga 8, Tóth Franka 11, Mátyus Zoé 4, Sagát Dóra 4, Lovas Adél 4, Tóth Orsolya 4, Kutrik Andrea 6, Boros Berta 4, Schiroky Szonja 4, Schieszl Julianna

DVTK-ÉLKSK/A: Kiss A. 11, Halász Zs. 20/3, Nagy E. 8, Szentesi Cs. 3, Kecskés K. 7, Szentesi Zs. 3, Juhász R. 2

Szakvezetői értékelés:
- Az előző fordulóhoz hasonlóan, ismét hosszú utazás után játszottunk a hazai csapattal. Az első negyedben lendületesen játszottunk, védekezésünk és gyors indításaink, emberfölényes támadás befejezéseink megalapozták játékunk dinamikáját, és így a felállt védelem elleni játékunk is ötletes és eredményes volt (31:13). A második negyedben sajnos nem tudtuk felvenni a megfelelő ritmust. Védekezésben jól teljesítettünk, de a szerzett labdákból és a lepattanókból nem tudtunk gyorsan kiszabadítani, nem futottuk meg az indításokat. Sok labdavezetéssel, rossz döntésekkel, sok hibával, pontatlanul játszottunk (10:9). A második félidő, a játék dinamikája szempontjából nagyjából az elsőt mintázta, a statisztika szempontjából pedig azt az érdekességet mutatta, hogy míg a hazai csapat 23 büntetőt dobhatott az első félidei 15 után, mi egyet sem, pedig az első félidőben még 14 büntetődobás nekünk is jutott.
Mindez azonban nem veszélyeztette a lányok sikerét és a jó gyakorlás lehetőségét sem.

2015.02.21.szombat 17:00 – Miskolc

Bajai NKK – Vasas Akadémia/A 37-114 (7-44, 11-38, 8-14, 11-18)

Bajai NKK: Gyuricza S. 11, Müller F. 4, Novotnik T. 4, Pohankovics V. 1, Lunlóváry M. 7, Lakner Cs. 2, Német I. 8/3

Vasas Akadémia/A: Király Csenge 16, Tóth Franka 12, Dúl Panka 12, Mátyus Zoé 10, Gangl Kinga 8, Schieszl Julianna 2, Tóth Orsolya 10, Schiroky Szonja 4, Boros Berta 12, Lovas Adél 10, Sagát Dóra 16, Kutrik Andrea 2

- A két csapat között nagy volt a különbség a fizikai képességek, a technikai, taktikai felkészültség terén is. A mérkőzés pozitívuma volt, hogy 8 játékosunk 10 pont fölé került, és gyakoroltuk a sok mozgásos, leütés nélküli játékot is.

2015.02.22.vasárnap 10:45 – Miskolc

Vasas Akadémia/A – Kecskeméti KA/A 78-34 (22-9, 21-8, 21-8, 14-9)

Vasas Akadémia/A: Dúl Panka 2, Gangl Kinga 15, Mátyus Zoé 4, Király Csenge 10, Tóth Franka 6, Schiroky Szonja 5, Lovas Adél 12, Tóth Orsolya 8, Sagát Dóra 14, Boros Berta 2, Schieszl Julianna, Kutrik Andrea

Kecskeméti KA/A: Kakulya R. 7/3, Révész L. 5, Kurtz K. 5, Bakos B. 11, Fekete A. 2, Szabó L.2, Burján L. 2

- Jól védekeztünk mind egész, mind félpályán. Gyakorolni tudtuk a serdülő korosztály technikai és taktikai elemei elleni védekezést. Nagy koncentrációval és dinamikusan játszottunk támadásban. Tudtuk gyakorolni a 2:2 és a 3:3 szituációs helyzetek megoldásait, és a felállt védelem elleni játékot is.
Köszönjük ellenfelünknek a mérkőzést, és gratulálok a lányoknak, nagy összpontosítással kosárlabdáztak.