2016.02.06.szombat 11:45 – Kecskemét

Vasas Akadémia /A – Nyíregyházi Kosársuli /A 73 – 54 (19-9, 18-11, 24–13, 12-21)

Pontszerzők:
Vasas Akadémia /A: Bomba Fruzsina 4, Esztári Tünde 8, Tóth Franka 13, Dombai Réka 8, Szabó Berta 2, Varga Aliz 19, Berberovics Letícia 6, Boros Berta 4, Korondán Boglárka 2, Budácsik Dorottya 1, Király Réka 4, Mudra Viola 2

Nyíregyházi Kosársuli /A: Jakab L.4, Erdei N. 9, Nagy E. 12, Borza L. 6, Kovács O. 4, Bíró P. 11, Cziránku B. 5, Maklári P. 1, Gergely H. 2

Szakvezetői értékelés:
- Mindkét csapat számára nehezen kezdődött a mérkőzés. A 4. percben született meg az első kosár. Fokozatosan melegedtünk be, sok hibával játszottunk, rossz döntéseket hoztunk, és az eseményekről egy-két pillanattal lemaradtunk. A harmadik negyedre kezdett összeállni a kép, végre jó ritmusban játszottunk. A negyedik negyed második felében azonban alulmúltuk önmagunkat.
Ennek ellenére a győzelem sosem forgott veszélyben, csak a játékban mutatott kép volt nagyon vegyes és hullámzó.

2016.02.06.szombat 17:00 – Kecskemét

Széchenyi KA /A – Vasas Akadémia /A 48 – 93 (5-26, 14-19, 15–26, 14-22)

Széchenyi KA /A: Kéita A. 4, Bánszegi B. 1, Szirony D. 7, Király A. 8, Zágoni K. 9, Rácz K. 6, Pénzes A. 5, Rozmán L. 2, Takács H. 5, László D. 1

Vasas Akadémia /A: Esztári Tünde 12, Szabó Berta 6, Bomba Fruzsina 4, Tóth Franka 14, Dombai Réka 16, Varga Aliz 13, Berberovics Letícia 7, Budácsik Dorottya 6, Boros Berta 9, Mudra Viola 2, Korondán Boglárka 4, Király Réka

- Az ebéd és a kis pihenés rendkívül jót tett a lányoknak. Egészen más mentalitásban és koncentráltsággal kezdtük a mérkőzést. Ezzel meg is leptük, kicsit fáradtnak látszó, ellenfelünket. Ezen a mérkőzésen is vétettünk hibákat, de végig ott voltunk fejben, és egész más sebességgel hoztunk döntéseket elsősorban a védekezésben, és ettől eredményesek voltak a támadásaink is. Végig nyomást tudtunk gyakorolni a labdás támadókon, sokkal jobban meg tudtuk előzni a labda nélkülieket, és fejlődtünk az elzárások védésében is, bár a kommunikációban még van dolgunk az elkövetkező időben. A két irányító játékosunk remekül mozgatta a csapatot, labdákat szereztek, jó ritmust adtak a játéknak, és a góldobóink is ügyesen tették a dolgukat.