Vasas Akadémia /A – Kanizsa DKK 94-48 (39-10, 18-13, 20–15, 17-10)

Pontszerzők:
Vasas Akadémia /A: Bomba Fruzsina 10, Mudra Viola 11, Dombai Réka 19, Tóth Franka 10, Szabó Berta 2, Varga Aliz 16, Esztári Tünde 2, Kara Helga 9, Berberovics Letícia 6, Korondán Boglárka 6, Boros Berta 3, Király Réka

Kanizsa DKK: Teperics D. 4, Zsámár Lili 17/3, Kötő L. 2, Kovács R. 4, Horváth N. 7, Bánhegyi B. 10, Sánta S. 4

Szakvezetői értékelés:
- Sajnos a mérkőzés ritmusában, a védekezés agresszivitásában, és a támadójáték ötletességében is alulmúltuk önmagunkat. Az utolsó negyed végén volt néhány percünk, amiért dicséret illeti a lányokat. Remélem, délután már onnan folytatjuk. :-)

2016.02.20.szombat 17:00 – Pasarét

Zala Volán – Vasas Akadémia /A 34-101 (7-33, 12-19, 13–22, 2-27)

Zala Volán: Czigány C. 2, Dömötör P. 8, Böcskei R. 3, Kovács G. 11/3, Újhelyi F. 5, Gáll J. 2, Szabolcs D. 1, Besenyei L. 2

Vasas Akadémia /A: Vígh Bernadett 7, Tóth Franka 18, Király Réka 16/6, Esztári Tünde 8, Boros Berta 8, Berberovics Letícia 4, Bomba Fruzsina 6, Kara Helga 6, Korondán Boglárka 5, Varga Aliz 23, Góczán Réka

- Mind motiváltságban, mind sebességben maximálisat nyújtottak a lányok. Most koncentráltan védekeztünk egész pályán és félpályán is, így tudtuk gyakorolni a passzsáv védést, a váltásokat, a gyors kiszabadításokat. Támadásainkat is sokkal dinamikusabban játszottuk, tudtuk gyakorolni az elzárás nélküli játék elemeit, amelyből jó helyzeteink voltak, és az elzárásokat is, amelyeknél már sokkal többször voltak jó döntéseink.Gratulálok a lányoknak, a délutáni mérkőzésen motiváltságban és koncentrációban 100%-os teljesítményt nyújtottak. Remélem, ezután minden mérkőzést ezzel a hozzáállással kezdjük és játsszuk le.

2016.02.21.vasárnap 11:15 – Pasarét

Vasas Akadémia /A – Dávid Kornél KA 68-30 (13-13, 23-4, 20–8, 12-5)

Vasas Akadémia /A: Boros Berta 2, Góczán Réka 6, Tóth Franka 11, Szabó Berta 10, Varga Aliz 20, Esztári Tünde 4, Kara Helga 6, Korondán Boglárka 3, Berberovics Letícia 4, Bomba Fruzsina 2, Király Réka

Dávid Kornél KA: Mányoky R. 11, Tőke K. 2, Boros L. 3, Bárándi E. 3/3, Németh B. 2, Szabó E. 8

- Az első negyed sajnos felejtősre sikeredett. A bátorságunkat és a lelkesedésünket elfelejtettük behozni a terembe. A 4. percben 0:6 után dobtuk az első kosarunkat. Némi unszolásra kicsit megindultunk és dobtunk néhány indítás kosarat, majd a negyed végére 13:13-ra hoztuk az eredményt. Szerencsére a második negyedtől a játék minden paraméterében fordult a kocka. Innen a három negyed alatt összesen kaptunk 17 pontot, labdaszerzéseink után futottunk, indítás kosarakat dobtunk, és felállt védelem ellen is jól kosárlabdáztunk.
Gratulálok a lányoknak, hogy gyorsan kimásztak a gödörből, és remélem, legközelebb mindenki még a mérkőzés előtt beveszi a “bátorság pirulákat”. :-)