2016.10.22. szombat 13:00  (Pasarét)

Vasas Akadémia /B – Zsíros Akadémia Kőbánya  51 - 52 (14-12, 14-9, 13-13, 10-18)

Pontszerzők:
Vasas Akadémia /B: Bomba Fruzsina 12, Dombai Réka 11/3,  Esztári Tünde 4, Mudra Viola 2, Kara Helga 11, Korondán Boglárka 2, Mátyus Zoé, Schieszl Julianna 4, Szabó Berta 2, Góczán Réka 2, Vígh Bernadett 1, Tóth Fruzsina
Zsíros Akadémia Kőbánya: Szabados N. 18, Szabó B. 4, Kutrik A. 10, Püspöki L. 6, Moharos V. 1, Hajdu R. 11, Fejes H. 2

Szakvezetői értékelés:
- Nagyon tanulságos és szoros mérkőzést játszottunk a Zsiros Akadémia kadett csapatával. Az első három negyedben hibáinkat folyamatosan tudtuk javítani, a serdülő korú játékosokat is be tudtuk kapcsolni a játékba védekezésben és támadásban is. Jól tudtunk gyakorolni emberfogás ellen.
A negyedik negyedben azonban az ellenfél védekezést váltott. Játékosaink ettől megzavarodtak és sajnos védekezni is elfelejtettek. Ellenfelünk, kihasználva tapasztalatlanságunkat, 4 perc alatt 0:9 -es eredményt csinált. A negyed végén szoros végjátékot játszottunk, ahol mi többet hibáztunk, mint ellenfelünk, így sajnos, a mérkőzést nem sikerült megnyerni,
Gratulálunk a kőbányai lányoknak! Sokat tanultunk ezen a mérkőzésen.