2018.01.10.  Pasaréti út 11-13.  – 18:15

Vasas Akadémia – PEAC Pécs  56-57 (12-17, 14-9, 11-15, 10-6, 9-10)

Vasas: Budácsik D. 17, Mudra V., Schieszl J., Gangl K., Smailbegovic N. 8, Boros B. 15, Szerencsés T. 5, Schiroky Sz. 9, Kara H. 2, Esztari t.,

Igor Szkocsovszki:
- Hullámzó meccset játszottunk ami sajnos hosszabbítás után vereséggel végződött. Nem kezdődött jól a találkozó, az első félidőben végig futottunk az eredmény után. Rengeteg ziccert és büntetőt hibáztunk, és alacsony százalékkal dobtuk a távoliakat is. Mindez együttesen eredményezte, hogy csak 26 pontot dobtunk 20 perc alatt.
A harmadik negyed viszont biztatóan indult, 35:30-ra fordítottunk, ezután azonban ismét leblokkoltunk és egy 10:0-ás szériával ismét a vendégeknél volt az előny (35:40). Utolsó negyedben nagy csata folyt a pályán, a sok hibánk ellenére is volt a lehetőség megnyerni meccset. sajnos ez nem jött össze, hosszabbítás következett, aminek a végén a pécsiek örülhettek.
Egy ilyen összecsapásból rengeteget lehet tanulni, és a tanulságok építhetnek minket. Hiába volt kifogástalan az akarat, ezúttal ez nem volt elég. A statisztika nem hazudik (53/14 26% középtávoli és távoli dobás, 16/26 62% büntető, és 24 eladott labda ). Ilyen számok mellett nincs lehetőség a nyerésre. Ami nagyon tetszett, az a csapat harcossága és egységessége, ezt mindenképpen muszáj kiemelni, csakúgy mint két játékos teljesítményét, Schiroky Szonjáét és Boros Bertáét.